Legalizacja marihuany w Massachusetts zwiększyła zatrudnienie w branży. Oczekuje się, że do końca 2025 r. powstanie ponad milion miejsc pracy. Stan skorzystałby na dobrze prosperującym przemyśle marihuany, w tym na nowych branżach w rolnictwie, przetwórstwie, dystrybucji i sprzedaży tego narkotyku. Powstaną również branże wtórne związane z konopiami, w tym twórcy oprogramowania, usługi finansowe, firmy budowlane i inne.
Ekonomiczny wpływ branży marihuany mierzy się mnożnikiem ekonomicznym, który jest wartością pieniężną każdego dolara wydanego w sklepach detalicznych z konopiami indyjskimi. Oznacza to, że każdy 1 dolar wydany w aptece tworzy około 2,50 dolara w lokalnej gospodarce. Oprócz wydatków na sklepy z konopiami indyjskimi, pracownicy wydają także na transport, mieszkania i rozrywkę, które pomagają całej gospodarce.
Wpływ przemysłu marihuany na szerzej pojętą gospodarkę nie ogranicza się do przychodów z łańcucha dostaw. Mnożnik ekonomiczny branży to proste obliczenie, które pokazuje, jak duży wpływ ma on na całą gospodarkę. Pojedynczy auto haze dolar wydany w sklepie z konopiami indyjskimi tworzy 2,50 dolara w lokalnej gospodarce. Wpływ przemysłu marihuany jest bezpośrednio związany z potrzebami pracowników. Wydają na mieszkanie, transport i rozrywkę.
Przemysł marihuany na fali pandemicznych wzlotów. Podczas kryzysu związanego z koronawirusem przychodnie marihuany i obiekty do uprawy stały się niezbędnym i wczesnym schronieniem dla zwolnionych. W rezultacie branża się rozwija. Według raportu, do 2020 roku przemysł marihuany stworzy prawie osiemdziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy, czyli dwa razy więcej niż rok wcześniej.
Przewiduje się, że przemysł konopny stworzy miejsca pracy w wielu różnych obszarach. Wzrost w Illinois i Michigan jest wynikiem legalizacji rekreacyjnej marihuany. Stan ma największy rynek konopi w kraju. Oczekuje się, że do 2020 roku branża wygeneruje ponad 24 miliardy dolarów przychodów, wliczając w to sprzedaż medycznej marihuany i używanie jej przez osoby dorosłe. Co więcej, legalizacja marihuany ograniczy używanie narkotyków przez nastolatków.
Wzrost przemysłu marihuany w 2020 roku przypisuje się wyborom prezydenckim, które będą najważniejszym stanem w kraju, jeśli chodzi o legalizację narkotyku. Przemysł konopny stworzy miejsca pracy w produkcji, badaniach i edukacji oraz w innych branżach bezpośrednio związanych z przemysłem konopnym. Oprócz tworzenia miejsc pracy przemysł konopny ma również ogromny wpływ na gospodarkę. Szacuje się, że w lokalnej gospodarce pojawi się ponad 26 000 nowych miejsc pracy.
Chociaż przemysł marihuany jest przemysłem rozwijającym się, nadal jest nielegalny na mocy prawa federalnego. Pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na starsze pokolenia i doprowadziła do wzrostu liczby osób poszukujących marihuany. Przemysł marihuany nie stworzy więcej miejsc pracy niż produkcja do 2020 roku, ale stworzy więcej miejsc pracy niż produkcja w następnej dekadzie. Rząd będzie mógł sfinansować ten nowy wzrost, udzielając ulg podatkowych producentom konopi i rozwijając legalny rynek.
Oprócz produkcji, przemysł marihuany zapewni również impuls gospodarce. Przewiduje się, że legalizacja w Stanach Zjednoczonych stworzy 80 000 nowych miejsc pracy w 2020 roku. Rynek urósł już do ponad 321 000 osób. Przewyższa liczebnie inne branże w kraju, w tym elektrotechnikę, stomatologów i ratowników medycznych. To świetna okazja dla pracodawców, którzy chcą zatrudnić więcej pracowników, niż są w stanie obsłużyć.
Przemysł konopny to rozwijająca się branża, a możliwości zatrudnienia, jakie stwarza, jest wiele. W Michigan średnia miesięczna sprzedaż Hempire Collective podwoiła się do 500 000 dolarów miesięcznie. Porter i jego pracownicy rozszerzyli swój personel z siedmiu do 12 osób i spodziewają się, że w tym roku zatrudni więcej. Pomimo rosnącego popytu on i jego pracownicy znajdują nową pracę, która im się podoba.